רביעי, 06 ספטמבר 2017

 

 

הכנס השנתי של העמותה

                              ימים ה'-ו' 23-24 נובמבר, 2017

המכללה האקדמית ת"א יפו

התינוק החולה:

היבטים רגשיים והתפתחותיים של מחלת תינוק עבור הילד ומשפחתו

 ודרכי התערבות

 

על הכנס: מחלה ומצב פיזי מורכב של תינוק/פעוט הינם גורמי סיכון העלולים להעיב על ההתפתחות הרגשית-תיפקודית-חברתית של התינוק, לאתגר את המשפחה כולה ובמצבים מסוימים לפגוע בקשר הורים-ילד. מחלה פיזית מצריכה לעיתים פרוצדורות רפואיות מורכבות אשר עלולות להיצרב כטראומה בזיכרונו ובגופו של התינוק ובזיכרונם של הוריו, בהעדר עיבוד מתאים. היא אף מצריכה שיתוף פעולה רב-מקצועי ומפגישה בין הפיזי לנפשי. בכנס יוצגו מצבי מחלה פיזית של תינוקות ופעוטות כגון פגות, מחלות מסכנות חיים, תסמונות רפואיות, יסקרו השפעותיהן על התינוק ומשפחתו ויוצגו דרכי טיפול רלוונטיות.

 

ההרשמה לכנס נסגרה !

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

תכנית יום 1:

8:30-9:15         התכנסות

9:15-9:30           ברכות ודברי פתיחה

9:30-10:15         הרצאת מליאה: דר' דניאל אוריין- "על המפגש בין הטיפול הרפואי בתינוקות עם מחלות כרוניות לרפואה התפתחותית"

                       

בהרצאה זו אציג בקצרה מידע רקע על גורמי סיכון ומצבי חולי בעלי השפעה התפתחותית המתפתחים, מתקופת ההיריון.

אדבר על ההשלכות של מצבי חולי שונים על ביטויי ההתפתחות המוקדמת ואציג דוגמאות קליניות. כמו כן אשתף בדילמות הקשורות למסירת אבחנות להורים ובדילמות הקשורות למעבר מהמלצות טיפול ממוקדות ברפואה סומטית להמלצות המבוססות על ראיה אינטגרטיבית התפתחותית. לבסוף, אדון באבחון ובנית תכניות התערבות מתוך התייחסות לכול ביטויי ההתפתחות של התינוק, מאפייני המשפחה ומאפייני התרבות, שהינם מטרות מרכזיות בעבודה הרב צוותי ובמיוחד עם תינוקות וילדים חולים.

                         

10:15-10:45       הפסקת קפה

10:45-11:30       פרופ' ורדה גרוס-צור -"הכל על מוחם של פגים"

                   פג נולד בתקופה בה המוח בתנופת צמיחה. במעבר מסביבת הרחם נחשף הפג למצבים בהם יש חוסר חמצן-היפוקסיה, איסכמיה, תנודות בלחץ דם ובטמפרטורה, כאב וסטרס, ואלה משפיעים על חיווט המוח וגורמים לשינויים במבנה החומר הלבן והאפור, בין אם באופן ראשוני ובין אם באופן משני. שינויים מוחיים אלה עלולים לגרום לתחלואה נוירולוגית קשה כמו גם לשינויים קלים. בהרצאה ידובר על מהי פגות, איך נראה מוחו של פג, מה חווה הפג, מהו ה- outcome של פגות ומה ניתן לעשות בנושא.

11:30-12:15       גב' שושי אופיר-  "ליצנות ברצינות"

ההרצאה תמחיש ותדגים מהו מקצוע הליצנות הרפואית ותאפשר הצצה אל מאחורי הקלעים של הליצן הרפואי. תינתן סקירה קצרה על הליצנות הרפואית וכן סיפורי מקרה מהשטח. בנוסף, יוצגו תמונות וסרטונים המדגימים את העבודה במסגרת בית החולים. ההרצאה מועברת ברצינות וברוח השטות והספונטאניות ובשיא הרצינות.

12:15-13:15       ארוחת צהריים קלה

13:15-14:00       דר' אגנטה גולן, דר' גל מאירי, וגב' מרטין כהן – "" נחיתה להורות שונה" יחסי הורה-תינוק ביחידה לטיפול נמרץ פגים, התערבויות טיפוליות מידיות והשפעות ארוכות טווח.

14:00-14:15       פיזור לסדנאות

14:15-15:45      סדנאות מתוך הרשימה הבאה:

סדנה 1: גב' יעל גל- ""אראך את השועל": הכנת ילדים צעירים לפרוצדורות רפואיות מורכבות".

ילדים העוברים פרוצדורות רפואיות, מינוריות או גדולות יותר, עלולים לחוות פחד וכאב, אבדן שליטה, ולעתים אף פגיעה במערכת האמון עם מטפלים ראשוניים, אם לא הוכנו כראוי לפרוצדורות אלה. בסדנה נבדוק הבטים תאורטיים ומעשיים של מצבים רפואיים אלה אצל ילדים בגיל הרך והרך מאד, ונחשוב יחד בעקר על ההשלכות של פרוצדורות מורכבות או מתמשכות במיוחד. נבחן מקרים מהספרות היפה ומן הקליניקה, ננסה להמשיג את ההתערבות הראויה כהכנה, או כטיפול בדיעבד בהעדר הכנה. המשתתפים מוזמנים להביא סוגיות מחייהם האישיים, המשפחתיים או המקצועיים, בהן ננסה להספיק לגעת בזמן הקצר שיהיה לנו.

 

סדנה 2: דר' עינת יהנה-  "אובדן "מעטפת העור" בגילאי ינקות וילדות: היבטים פסיכודינמיים בתהליך השיקום מטראומת כוויות".    

הסדנא תעסוק באופן ממוקד במאפיינים הייחודיים של הטראומה הנפשית הכרוכה באובדן מעטפת העור ובאובדן  הפונקציות התפקודיות והפסיכולוגיות שהיא משרתת. בסדנא תינתן סקירה תיאורטית של פונקציית העור בתהליך ההתפתחות הנורמטיבי מזווית פסיכודינמית. לאחריה, נדון בהיבטים התיאורטיים והקליניים של פגיעה במעטפת זו, כפי שאלו באים לידי ביטוי הלכה למעשה לאחר טראומת כוויות בגיל ינקות- ילדות. דרך הצגת הפרקטיקה של תהליך השיקום, יודגמו שלבי ההתפתחות הפסיכולוגית המחודשת המתרחשת במקביל לתהליך ההחלמה וההתחדשות של העור. רעיונות תיאורטיים ילוו בווינייטות טיפוליות הלקוחות ממפגשי פסיכותרפיה שיקומית עם ילדים והוריהם וידגישו גם את חשיבות העבודה הפסיכו-תראפויטית בסטינג הרפואי-שיקומי.

סדנה 3: פרופ' יהודית הראל וגב' רחל בלומנפלד: השלם שאינו מושלם - חווית התינוק החולה והוריו על פי תיאורית העצמי 

מחלה קשה בינקות מסכנת את התפתחות התינוק ואת יחסיו עם ההורים, יחסים המהווים את המצע להתפתחותו. הסדנא תתאר את  חווית הילד החולה והוריו, בעזרת 5 מערכות של מניעים על פי הגישה של פסיכולוגית העצמי. ההיבטים הדומים והשונים בחוויית הילד החולה והוריו, יכולים להוות "שער כניסה" מיטיב לטיפול בהם. היבטים אלה יתוארו ויודגמו בטיפול של תומר והוריו, אשר נולד בלידה מוקדמת, וסבל מקשיים רבים, על רקע מחלה חריפה של האם בחודש השמיני להיריון. תומר טופל מלידתו ועד גיל 6 שנים במכון להתפתחות הילד על ידי צוות רב מקצועי. אנו נציג את הטיפול הפסיכולוגי, הדיאדי, בדגש  על חווית הילד והוריו. הטיפול הדיאדי מאפשר גישה לחוויות העכשוויות וגם המוקדמות ביותר של הילד וההורה.  המשתתפים בסדנא ייחשפו לנקודת מבט נוספת על יחסי הורה-ילד אשר תוכל להעשיר את ארגז הכלים שלהם לעבודה הרגשית עם הילד והוריו במצבים מורכבים אלה.

סדנה 4: גב' מוריאל בן-דוד וגב' טטיאנה פרולובה בשארה: "ליווי פסיכולוגי להורי פעוטות החולים במחלה מסכנת חיים".

מחלה מסכנת חיים מעלה חרדה רבה בקרב הורים כלפי ילדם החולה וכן מאתגרת את הקשר בין ההורה לילד ובין ההורים לבין עצמם. ההורים חווים  "אובדן עמום" והפנטזיה של גידול ילד בריא מתנפצת ומעמתת אותם עם כאב אישי נפשי שמתעצם על רקע התמודדות של הילד עם כאב פיזי מוחשי. ההורים צריכים למצוא את המילים על מנת להסביר ולתווך את המציאות המוכתבת ע"י הטיפול במחלה לילדם, אף שלעיתים הם מתקשים להתמודד עם המציאות בעצמם. זאת תוך התחשבות בשלב ההתפתחותי של התינוק או הפעוט. בסדנא הנוכחית, ננסה להציג מתוך הניסיון שלנו באונקולוגיה ילדים בבית חולים רמב"ם, את מרכיבי ההתערבות העיקריים בליווי אותם הורים לילדים עם פרוגנוזה טובה לריפוי ושיקום לעומת הורים לילדים הנוטים למות. נדגים את חשיבות מתן ההתייחסות לחוויית הפעוט החולה לעומת ההורה שלו ונתייחס למתן מענה פסיכולוגי תומך מחלה במציאות הנחווית כבלתי אפשרית ע"י ההורים. בהמשך נאפשר דיון בין המשתתפים בסדנא.

 

 

סדנה 5:  דר' איל שטייר וגב' דורית בן-גד- "עצירות כרונית: בין טיפול תרופתי לנפשי"

עצירות בילדים היא תלונה שכיחה ביותר ולכאורה פשוטה. לעיתים רבות מסבה סבל רב לילד ולמשפחתו. ברוב המקרים הסיבה היא התנהגותית ולא על רקע של בעיה אורגנית. בסדנא נדון בפתופזיולוגיה, בגורמים ובטיפול התרופתי והנפשי לילד ולמשפחה.

                   סדנה 6: גב' אסתי בר-שדה וגב' ברברה ויזינסקי: "הגוף זוכר- EMDR  דיאדי ..."

בסדנה זו יחשפו המשתתפים למודל ה- (   - AIP (ACCELERATED INFORMATION PROCESSINGוהתאמתו לעיבוד זיכרונות מוקדמים אצל ילדים. זיכרונות מוקדמים נרשמים בתודעה כסכמות גופניות ורגשיות, שמעוררות את מערכת ההגנה הפרימיטיבית של התינוק. כאשר הסביבה המטפלת נמצאת גם היא במציאות רווית לחצים, מצטמצמת היכולת לווסת ולהרגיע. אזי עלולות ההגנות ההישרדותיות הטבעיות המתפתחות מול לחץ כרוני מתמשך להתקבע כדרכי תגובה לנוכח טריגרים גופניים, תחושתיים ורגשיים, במהלך ההתפתחות והגדילה.  נדגים, באמצעות תיאורי מקרה, תהליכי עיבוד שלם, וכיצד העיבוד המוצע באמצעות ה - EMDR מאפשר הן להורים והן לילדים, להגמיש ולהרחיב את התגובות ההגנתיות לתגובות מסתגלות. 

15:45-16:00       הפסקת קפה

16:00-18:00       "תמונות יפואיות"-  סיור לימודי-חווייתי לחברי/ות העמותה בסמטאות יפו העתיקה.

סיור ביפו מכיכר השעון, דרך הסמטאות והנמל, המהלך על פני היסטוריה של עיר בת 4000 שנה: סיפורים מצחיקים ועצובים, על אנשים ובתים, עם ריחות תפוזים, צלצול פעמוני גמלים, וספינות מפליגות עד קצה האופק, כשהשירים של יפו מתנגנים ברקע. בהמשך הצצה לשוק הפשפשים ומתיחת הפנים שעובר המקום.

 18:00-20:00      קפה יפו- ארוחת ערב ומפגש חברתי-מקצועי לחברי/ת העמותה. 

 

תכנית יום 2:

8:30-9:00           התכנסות

9:00-9:45           גב' שלומית קונוטופסקי "מנפץ החלומות" - איש המקצוע בשיח המורכב של מסירת בשורות להורים

9:45-10:30         הרצאה: גב' נעמה קרויזר: "פסיכותרפיה הורה-ילד (CPP) בילדים חולים"

ההרצאה תעסוק בהשלכות של מחלה פיזית, אשפוזים והתערבויות רפואיות על בריאותו הנפשית של התינוק ושל הוריו מזווית ראייה של תאוריית ההתקשרות. בהרצאה יוצגו עקרונות הטיפול בשיטת CPP (child parent psychotherapy) לטיפול הורה-ילד מבוסס התקשרות בטראומה בגיל הרך. כמו כן יוצג תיאור מקרה המדגים שימוש בCPP לטיפול במקרה של ילד צעיר הסובל ממחלה פיזית.

10:30-11:00       הפסקת קפה ופיזור לסדנאות

11:00-12:30       סדנאות מתוך הרשימה הבאה:

סדנה 1: גב' יוליאנה אשל: "הילד החולה והשפעת המחלה על תפקודו והתפתחותו ומשמעות התערבות מוקדמת בתפקודי אכילה".

במפגש זה נכיר דרך תיאורי מקרה, מחלות בקרב תינוקות ופעוטות, אשר להן השפעה על התפקוד וההתפתחות. נבדוק את חיוניותה של התערבות מוקדמת וכיצד התינוק והמשפחה נתרמים מקידום ושימור על החלקים הבריאים לצד גילוי המחלה. נקודות האור בתוך האפלה.

סדנה 2: דר' מירי קרן ודר' דנה עמישר- "כשהילד הצעיר חולה במחלה גופנית חמורה- התמודדות הילד, ההורה והמטפל"

דרך שלושה מקרים קליניים, נתייחס להשפעות רבות הממדים של מחלה רצינית אצל ילד מאוד צעיר עליו, על הוריו, ועל המטפלים. דרכם נדון על התפקיד של איש בריאות הנפש בקונטקסט של בית חולים לילדים ושל מרפאת חוץ לגיל הינקות.

                   סדנה 3: דר' איריס פריד וגב' חנה בר-חן- "כשתחילת החיים היא גם סופם"

בעת ליווי תינוק בסוף ימיו מתמודדים הוריו עם דילמות קיצוניות סביב הטיפול בו: האם להמשיך טיפול ולהילחם על תקווה לא מציאותית או לעצור למען איכות חיים ולוותר על הסיכוי? האם להתמודד עם המוות הקרב בבית או באשפוז?  בסדנא נדון בעבודת הצוות הבין-מקצועי (רפואי-סיעודי-פסיכוסוציאלי) בצמתים כאלה ואחרים לאורך הטיפול הפליאטיבי, כאשר מה שעומד לנגד עיננו הוא קידום איכות חייו של התינוק לצד שימור חוויה של הורות מיטיבה אצל הוריו. נדון בנושא מתוך שני תאורי מקרה.

סדנה 4: גב' נעמה קרויזר וגב' אסתי שפסר- "להשיב את ההורה לתפקידו – טיפול CPP בילד החולה"

סדנה זו מהווה המשך ופירוט להרצאה "טיפול הורה-ילד בילדים חולים". הסדנה תעסוק ביישום שיטת CPP לטיפול בילדים חולים. בסדנה יוצגו תיאורי מקרים נוספים של שימוש בCPP לטיפול בילדים הסובלים ממחלות, וילדים המאושפזים לאחר תאונות והתערבויות רפואיות. 

12:30-13:00       ארוחת צהרים קלה

13:00                אסיפת חברים


 

הרשמה:

  • מחיר לחבר/ה עמותה ששילם דמי חברות לשנת 2017: 250 ₪
  • מחיר למי שאינו חבר בעמותה: 320 ₪
  • מחיר לסטודנט/ית (תואר ראשון, שני או דוקטורט, עם הצגת תעודת סטודנט): 150 ₪
  • מחיר לגמלאי/ת ומתמחה חבר/ת עמותה: 200 ₪
  • מחיר לגמלאי/ת ומתמחה שאינו חבר/ה עמותה: 270 ₪
  • דמי הרשמה לעמותה לשנת 2017: 150 ₪ (החברות תקפה רק עד סוף 2017)

 

תוספות:

  • סיור "תמונות יפואיות"- הסיור מוגבל לחברי העמותה, אינו כרוך בתשלום, אך דורש הרשמה מראש. מספר המקומות מוגבל – כל הקודם זוכה.
  • ארוחת ערב "קפה יפו"- מסעדה חלבית כשרה בשוק הפשפשים, יפו. עלות הארוחה לחבר/ת עמותה: 60 ₪. הארוחה מסובסדת ומוגבלת לחברי העמותה בלבד. נדרש רישום מראש. מספר המקומות מוגבל – כל הקודם זוכה.

 

  • למשתתפי הכנס המגיעים מרחוק מומלץ להתאכסן באחד ממקומות האירוח ביפוההרשמה עצמאית ואינה דרך הכנס. מצורף קישור לאתר התיירות של עיריית ת"א- יפו: 

 

ניתן להירשם לכנס ולעמותה דרך האתר של העמותה הישראלית לבריאות הנפש של התינוק ההרשמה באמצעות כרטיס אשראי בלבד. יש להקפיד למלא בטופס ההרשמה את פרטי כתובת הדואר האלקטרוני לצורך משלוח קבלה דיגיטלית.  לא יונפקו קבלות ידניות.

יש להירשם מראש לסדנאות הרצויות. מספר המשתתפים בסדנה מוגבל וההרשמה על בסיס מקום פנוי. אנא ציינו מספר העדפות.

לשאלות ובירורים ניתן להשאיר הודעה באתר העמותה או לשלוח הודעת מייל לכתובת העמותה כתובת דואר אלקטרוני זאת מוגנת מפני spambots. יש להפעיל JavaScript על מנת לראות את הכתובת

 

שימו לב!!! ההרשמה תסתיים ביום רביעי 15.11.17 או כשמכסת המקומות הפנויים תתמלא !!!

 

הגעה: יום העיון יתקיים בקמפוס המכללה האקדמית ת"א יפו, רח' רבנו ירוחם 2, יפו

להנחיות הגעה, מצ"ב הקישור הבא

 

שימו לב! הסעה מאורגנת  לבאי הכנס מתחנת הרכבת "ההגנה".

 

לאפשרויות חניה בסביבת המכללה:

על המרצות (עפ"י סדר א-ב'):

גב' שוש אופיר          ליצנית מרגע פריצתה לעולם וליצנית רפואית מעל 15 שנים. עובדת בבתי החולים פוריה וזיו במחלקות שנות כגון: פגייה, גסטרו, מח' ילדים ומרכז טנ"א לטיפול בנפגעי תקיפה מינית. בעלת תואר ראשון בליצנות רפואית ותואר שני בטיפול באמצעות אומנויות באוניברסיטת חיפה. שותפה במספר מחקרים ובפרסום מאמרים בנושא שילוב ליצנות רפואית בטיפול בנפגעי תקיפה מינית. שחקנית בהצגה "סודות שצריך לספר" למניעת פגיעות מיניות בגיל הרך. מרצה, מלמדת ומנחת סדנאות. מתגוררת בכפר חרוב, נשואה ואימא לשלוש בנות.

דר' דניאל אוריין        רופאת ילדים ופסיכותרפיסטית. מנהלת היחידה להתפתחות הילד של שירותי בריאות כללית בכרמיאל. בוגרת לימודי רפואה בבריסל, התמחות ברפואת ילדים בבי"ח העמק, הכשרה קלינית להתפתחות הילד במרכז חנה חושי (בי"ח  בני ציון), הכשרה לפסיכותרפיה לילד ולמשפחה בקליניקת טביסטוק בלונדון ובלימודי תעודה בפסיכותרפיה של החוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה. בעבודתה משלבת ידע מתחום רפואת הילדים וידע והבנות שרכשה בהכשרתה בתחום הפסיכותרפיה. מאבחנת מגוון רחב של מצבים בגיל הרך בשיתוף עם צוות פרא-רפואי.

 

גב' יוליאנה אשל       מרפאה בעיסוק, מומחית בחום הגיל הרך, מומחית בבעיות אכילה ובליעה. מנהלת שירותי ריפוי בעיסוק במרכז הרפואי שניידר.  מאז ומתמיד חותרת להתערבות מבראשית. דוגלת בעבודה רב-מקצועית ולמיד לאורך כל מעגל החיים.

 

גב' דורית בן-גד אלבז פסיכולוגית רפואית וחינוכית מומחית. המכון גסטרואנטרולוגיה ותזונה בילדים ע"ש ג'ולייט קידן, המרכז הרפואי שערי צדק, ירושלים. עובדת בקופ"ח מאוחדת במרכז בריאות הילד. עבדה בעבר בביה"ח הדסה במחלקות גסטרו וסכרת ילדים ובהמטואונקולוגיה ילדים. בנוסף עובדת בשרות הפסיכולוגי של עריית ירושלים, ובקליניקה פרטית.

 

גב' רחל בלומנפלד      פסיכולוגית התפתחותית וחינוכית מומחית מדריכה. חברת וועד העמותה הישראלית לבריאות הנפש של התינוק, פסיכולוגית ראשית במכון להתפתחות הילד ע"ש "חנה חושי" לשעבר, במרכז הרפואי בני ציון בחיפה. עוסקת כיום באבחון וטיפול פסיכולוגי של ילדים במסגרת קליניקה פרטית בחיפה; מתמחה בטיפולים של הורים וילדים בגיל הרך וחברה בצוות ההקמה של בית הספר לטיפול משולב הורה ילד שנפתח השנה במכללה האקדמית תל אביב יפו.  תחומי מומחיותה כוללים: טיפול פסיכולוגי בפעוטות בילדים ובמשפחות במצבים התפתחותיים מורכבים ומצבי חולי של הילד, טיפול בחרדות ובטראומות בגישת EMDR, טיפול בהפרעות קשב וריכוז ולקויות למידה בגישה אקלקטית, הדרכת הורים. רחל מתמחה באבחון ילדים בספקטרום האוטיזם ומנחה את הקורס פסיכודיאגנוסטיקה למתקדמים במסגרת המגמה ההתפתחותית בחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה.

 

גב' מוריאל בן-דוד     פסיכולוגית חינוכית ושיקומית מומחית ,נוירופסיכולוגית, מדריכה. פסיכולוגית אחראית במחלקה להמטו-אונקולוגיה ילדים בבית חולים רמב"ם, פסיכולוגית מטפלת ומדריכה במרכז לבריאות הנפש של קופת חולים לאומית ומטפלת בקליניקה פרטית ביקנעם. בוגרת בית ספר לפסיכותרפיה. עבדה במכון שפיצר, הסניף החיפאי של המכון הלאומי לשיקום נפגעי ראש בפסיכותרפיה וניהול תכניות שיקום. עבדה בשירות הפסיכולוגי רכסים במסגרות חינוכיות שונות בחינוך הרגיל ובחינוך מיוחד, במסגרות חרדיות וחילוניות עם אוכלוסיות מגיל הגן ועד חט"ב.  כמו כן ערכה אבחונים נוירופסיכולוגים לילדים ב"מרכז אלון".

 

גב' חנה בירנבאום     פסיכולוגית שיקומית, פסיכיאטריה של הילד, בי"ח הדסה עין כרם, ירושלים.

 

גב' אסתי בר-שדה      פסיכולוגית חינוכית בכירה, מדריכה. מתמחה בטיפול בילדים ובני נוער הנמצאים בסיכון גבוה ובילדים ובני נוער נפגעי טראומה. שמשה כמנהלת השרות הפסיכולוגי בנצרת עלית, והיום משמשת כמדריכה ומפתחת תכניות הכשרה למטפלים בתוכנית הלאומית לילדים בסיכון בשפ"י ובאשלים. היא הקימה את היחידה לטיפול בילדים נפגעי פגיעות מיניות בנצרת עלית בשיתוף עם הרווחה וכיום מדריכה צוותים שמטפלים בילדים ובני נוער שחוו פגיעות מיניות. כיום מלמדת במכללת אורנים במגמת "מורים טיפוליים לתלמידים בסיכון והדרה" ועובדת בקליניקה הפרטית. אסתי מעורבת בתחום ה- EMDR מאז 1999. ביחד עם ברברה היא פתחה תוכניות להכשרת מטפלי ילדים ובני נוער בפסיכותרפיה ממוקדת באמצעות EMDR.  אסתי משמשת כנציגה של ישראל בפורום המטפלים  בילדים ובני נוער בעמותה האירופאית לטיפול ב- EMDR .אסתר מרצה ומלמדת את הגישה בארץ ובעולם, כותבת ומפרסמת בתחום הטיפול ב- EMDR בילדים, פרסמה פרקים אודות טיפול ב- EMDR בילדים ובני נוער, כמו כן היא אחת המחברות של ספר שנכתב אודות התערבויות עם ילדים בסיכון גבוה.

 

גב' טטיאנה פרולובה בשארה פסיכולוגית רפואית מומחית, נוירופסיכולוגית, בתהליך הסמכה להדרכה. עובדת בבי"ח רמב"ם במחלקה להמטו-אונקולוגיה ילדים ובמכון לנוירולוגיה קוגניטיבית. בוגרת בי"ס לפסיכותרפיה. עוסקת הרבה שנים באבחונים נוירופסיכולוגיים במבוגרים וב- 11 השנים האחרונות עוסקת בתחום הטיפול באנשים שחולים במחלה גופנית, תחילה בתחום המבוגרים ובשנתיים האחרונות בתחום הילדים.

 

דר' אגנטה גולן          נאונטולוגית, מנהלת מחלקת ילודים ופגים, המרכז הרפואי האוניברסיטאי, סורוקה, ב"ש.

 

גב' יעל גל                    פסיכולוגית התפתחותית בכירה ומדריכה ביחידה להתפתחות הילד של המועצה האזורית גולן. אחראית תחום גיל רך וטיפול דיאדי בשפ"ח ובאגף לטיפול ויעוץ במועצה אזורית גולן. מנהלת מקצועית ואדמיניסטרטיבית של גן האלה בקצרין – גן לילדים על הרצף האוטיסטי, מטעם העמותה לילדים בסיכון. מטפלת במסגרת השרות המשלים במועצה ובקליניקה פרטית. חברת ועד העמותה לברה"נ של התינוק.

 

פרופ' ורדה גרוס       פרופ' לנוירולוגיה של הילד, בי"ח שערי צדק, ירושלים.

 

פרופ' יהודית הראל     פרופ' אמריטה, החוג לפסיכולוגיה, אוניברסיטת חיפה. פסיכולוגית קלינית, מומחית מדריכה. פסיכולוגית התפתחותית, מומחית מדריכה. לשעבר ראש התכנית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית, אוניברסיטת חיפה, פסיכולוגית ראשית במכון חנה חושי להתפתחות הילד. כיום מדריכה ומטפלת בקליניקה פרטית ומלמדת את מודל הטיפול הדיאדי החייפאי.

 

גב' ברברה ויזנסקי      פסיכולוגית קלינית בכירה , מדריכה. מעורבת מזה למעלה מ-20 שנה בטיפול והדרכה של אנשי טיפול בתחום הפסיכותרפיה בילדים ובני נוער בסקטור הפרטי והציבורי וכן בתחום פיתוח תכניות לבריאות הנפש למחנכים ולהורים. בעבר עבדה בבית החולים "שיבא", תל השומר, במחלקת ילדים ונוער, במצבי פסיכופתולוגיה מגוונים. מומחית לטיפול והדרכה במצבי טראומה מורכבים. שמשה כיועצת ביחידה להתפתחות הילד בבית החולים וסייעה לצוות לעבוד עם מצבי טראומה מוקדמים ולהטמיע פרוטוקולים מותאמים התפתחותית. ברברה הינה CHILD & ADOLESENT מוכר של העמותה האירופאית ל-EMDR. מרצה ומלמדת את הגישה בארץ ובעולם מאז 1999.  ביחד עם אסתי בר-שדה, פתחה תכניות להכשרת מטפלי ילדים ובני נוער בפסיכותרפיה ממוקדת באמצעות EMDR. היא משמשת כחברה באיגוד האירופאי לטיפול EMDR בסקציית הילדים.  ברברה פרסמה מספר פרקים בספרים אודות טיפול ב- EMDR.

 

 

גב' רונית וינטראוב    R. N., M. A. אחות מומחית טיפול תומך, המחלקה ל המטואונקולוגיה ילדים, הדסה עין כרם     

 

ד"ר עינת יהנה             נוירופסיכולוגית קלינית ופסיכולוגית שיקומית מומחית – מדריכה. בעלת דוקטורט (Ph.d) מאוניברסיטת בן גוריון, והשתלמות פוסט דוקטורט מהמרכז הרפואי של אוניברסיטת ניו יורק שבארה"ב (NYUMC). פסיכולוגית אחראית במחלקת שיקום ילדים, בבי"ח החולים לילדים ע"ש ספרא במרכז הרפואי 'שיבא', וחברת סגל במגמה לנוירופסיכולוגיה שיקומית במכללה האקדמית תל – אביב יפו. בעלת ניסיון רב שנים (ציבורי ובקליניקה פרטית) בעבודה עם מבוגרים, נוער, ילדים ומשפחות במצבי משבר ואובדן, בעקבות אירועי חיים המערבים טראומה גופנית ונפשית וצורך בהסתגלות לשינויים.

 

גב' מרטין כהן              עובדת סוציאלית במחלקת פגים ונשים בהיריון בסיכון, המרכז הרפואי והאוניברסיטאי סורוקה, ב"ש.

 

דר' גל מאירי                פסיכיאטר ילדים ונוער, מנהל היחידה הפסיכיאטרית לגיל הרך, המרכז הרפואי האוניברסיטאי, סורוקה, ב"ש.

 

דר' דנה עמישר          פסיכיאטרית ילדים ונוער, מנהלת השירות לפסיכיאטריה של הגיל הרך, המרכז הרפואי רמב"ם, חיפה. פסיכותרפיסטית.

 

דר' איריס פריד         אונקולוגית ילדים, אחראית טיפול תומך ילדים, בי"ח שערי צדק, ירושלים.

 

גב' שלומית קנוטופסקי         פסיכולוגית התפתחותית מומחית ומדריכה. בעבר, פסיכולוגית אחראית במכון להתפתחות הילד במרכז הרפואי זיו בצפת, ומדריכה בתחנה לטיפול קליני התפתחותי של משרד הבריאות בחיפה. כיום, מדריכה במסגרות התפתחותיות וביחידות לגיל הרך במגזר היהודי, הדרוזי והערבי בצפון ומרצה בתוכנית לפסיכותרפיה דינמית במכללת צפת; עובדת בקליניקה פרטית. בחמש שנים האחרונות, ממלאת תפקיד של יו"ר הוועדה המקצועית לפסיכולוגיה התפתחותית.

 

גב' נעמה קרויזר          פסיכולוגית שיקומית מומחית.  מטפלת מוסמכת בשיטת CPP (child parent psychotherapy) לטיפול בטראומה בגיל הרך. מטפלת ומדריכה בשיטת AEDP (Accelerate emotional dynamic psychotherapy)- טיפול מבוסס התקשרות במבוגרים. עובדת בבי"ח אלין עם ילדים במצבי מחלה פיזית וילדים לאחר תאונות או ניתוחים. בנוסף מטפלת בקליניקה פרטית בירושלים, בין השאר במקרים המערבים מצבי מחלה כרוניים וסופניים בילדים ובמתבגרים. 

 

דר' מירי קרן                פסיכיאטרית ילדים ונוער, מנהלת חטיבת ילדים ונוער והמרפאה לגיל הינקות בגהה" ק"ח כללית, מרצה בכירה ב"ס לרפואה אונ' ת"א, ראש הקורס לפסיכיאטריה של גיל ינקות ב"ס ללימודי המשך ברפואה, אונ' ת"א, חברת כבוד של ה WAIMH הישראלי, ונשיאה יוצאת של ה- WAIMH העולמי.

 

דר' איל שטייר          גסטרואנטרולוג ילדים, מנהל יחידת כבד ילדים, המכון גסטרואנטרולוגיה ותזונה בילדים ע"ש ג'ולייט קידן, המרכז הרפואי שערי צדק, ירושלים.

 

גב' אסתי שפסר           פסיכולוגית התפתחותית מומחית. מטפלת מוסמכת בשיטת CPP (child parent psychotherapy) לטיפול בטראומה בגיל הרך. בעלת ניסיון עשיר בשיקום ילדים צעירים בבי"ח אלין, כולל התמחות בבעיות אכילה בגיל הרך.

  

 

נקרא 2389 פעמים